Cort M600

Cort to producent, który tworzy wiele modeli gitar przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Wśród oferty Cort znajdują się również instrumenty bardzo dobrze wykończone, wykonane z dobrych materiałów, oparte o dobry osprzęt, przeznaczone dla średnio zaawansowanych gitarzystów. Taką gitarą jest Cort M600.

Cort M600 to gitara kształtem zbliżona do gitar PRS. Warto podkreślić, że gitara wygląda pięknie. Jest dopracowana w szczegółach, gryf zawierający 22 progi jest wklejony w mahoniowy korpus, całość otoczona bindingiem. Cort M600 zawiera stały mostek TonePros, chociaż istnieje też wersja M600T oferująca jednostronny mostek tremolo. Klucze dobrze trzymają strój, a przystawki w układzie H-H pozwalają na kontrolę przy użyciu 2 potencjometrów (głośności i barwy). Gitara na przestrzeni lat była wyposażana w przetworniki Duncan Design (HB102) lub EMG-HZ (SA1 i TB1). Bardziej uniwersalne i generujące mniej szumu w tej konfiguracji drewna są przystawki Duncan Design. Gitara oferowana jest aktualnie w dwóch wersjach kolorystycznych – Black Cherry lub Bright Blue. Markery z masy perłowej dodają gitarze uroku. Gitara jest bardzo wygodna, a brzmienie zawiera dużo dołu i góry. Gitara nadaje się do grania prawie każdego gatunku muzycznego.

Ogólna ocena: Bardzo dobra gitara dla średnio zaawansowanych muzyków, którzy nie skupiają się na marce, a nie mają zbyt wiele funduszy na zakup gitar.

Granica opłacalności zakupu używanej gitary Cort M600: 700-800 zł

Więcej na www.ocenygitar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.