Ile kosztuje kuchnia z IKEA?

Artykuł o zakupie i złożeniu kuchni z Ikea cieszy się dużym powodzeniem. Pojawia się wiele pytań dotyczących kosztów zakupu mebli. Aktualny artykuł prezentuje podstawowe informacje dotyczące ceny mebli z opisanego wcześniej projektu.

Przedstawione niżej koszty dotyczą projektu kuchni IKEA opisanego w artykule:

Jak kupić (i złożyć) kuchnię z IKEA i nie zwariować?

Koszty mebli

IKEA udostępnia narzędzie do projekowania kuchni za pomocą przeglądarki stron internetowych, w którym możemy zaplanować układ naszych szafek:

https://kitchenplanner.ikea.com/pl

Narzędzie podpowiada i uzupełnia braki w naszym projekcie, co nie pozwala nam popełnić błędu podczas projetkowania, przykładowo pominięciu wymaganej w szafce szuflady lub umieszczeniu niepoprawnego wymiaru frontu. Planer jest bardzo intuicyjny, ale jego największą zaletą jest możliwość wykreowania listy zakupów wraz z wyceną komponentów. Na tym etapie jeszcze przed udaniem się do sklepu możemy określić, ile dany zestaw szafek będzie kosztował. Planer utworzy długą listę zakupów wraz z cenami i opisami poszczególnych elementów, a także podsumuje całkowitą wartość mebli.

Całkowita wartość może zmienić się, ponieważ przed zakupem konieczne jest potwierdzenie projektu u projektanta w sklepie IKEA. Za projekt, zmiany i potwierdzenie u projektantów IKEA w sklepie nie płacimy. Płacimy, gdy zlecimy usługę wymiarowania w IKEA na miejscu w mieszkaniu/domu. Projektant może dorzucić lub zlikwidować różne elementy po konsultacjach z kupującym, więc cena może różnić się od wygenerowanej wcześniej przez aplikację.

Cena naszego zestawu mebli składającego się z 15 szafek METOD, 21 frontów lakierowanych RINGHULT, 18 półek, 16 szuflad różnej wielkości, 3 otwartych półek na książki to około 7300 zł. Do tego należy doliczyć koszt blatu z pocięciem około 450 zł oraz osprzęt elektryczny (oświetlenie, kable, wpuszczane gniazdo) około 350 zł.

Koszty transportu mebli

Należy pamiętać, że całość mebli to przeważnie ponad 100 paczek różnej wielkości. Samochodem osobowym nie przewieziemy kuchni jednorazowo. Trzeba więc do kosztów doliczyć wynajem samochodu dostawczego lub skorzystać z transportu IKEA – koszty można sprawdzić na stronie:

https://www.ikea.com/ms/pl_PL/service-offer/delivery/

Elementy kuchni w naszym zestawieniu ważyły około 600kg, co przekładając na transport IKEA w odległe miejsce (ponad 140km) dałoby kwotę około 700 zł. Zaletą transportu IKEA jest fakt, że cena obejmuje wniesienie całości dostawy do mieszkania/domu. Samodzielne wniesienie ponad 100 paczek na wysokie piętro w bloku to jest wyzwanie :)

Cena kuchni to też koszty pracy…

Jeżeli decydujemy się na samodzielnie złożenie kuchni, należy posiadać podstawowe narzędzia i trochę wiedzy, a także zdolności manualnych. Złożenie kuchni IKEA to czynność dostępna dla każdego. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, można to zlecić firmie zewnętrznej lub załatwić poprzez IKEA i ich firmę montażową.

Cennik dostaw i montażu IKEA znajdziemy na stronie:

https://www.ikea.com/ms/pl_PL/pdf/regulaminy/2018/20180424/Cennik_uslug_w_IKEA_Retail_sp.zo.o.pdf

Całkowity koszt kuchni z mojego projektu to około 8200 zł bez kosztów pracy, transportu i AGD.

Pozdrawiam,

Kamil

PS. Przeczytaj też jak „Jak odnowić podłogę na balkonie lub tarasie (IKEA RUNNEN)?”

Zobacz też: IKEA PAX – Jak tanio zbudować porządną szafę?

2 thoughts on “Ile kosztuje kuchnia z IKEA?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.