Jackson DK2 Firestorm

Jackson DK2 to popularna gitara z serii profesjonalnej, która wygląd jest ponadczasowy. Wykonanie w przypadku wersji japońskich i USA znajduje się na najwyższym poziomie gitarowego rzemiosła. Warto podkreślić, że ten model z drobnymi modyfikacjami jest produkowany już od kilkunastu lat. Gitara ma raczej „sportowy”charakter.

Konstrukcja gitary to korpus z przykręcanych gryfem. W gitarze znajdziemy mostek na licencji Floyd Rose, różne kombinacje przetworników H-H/H-S-S, halter, dobre klucze. Gryf gitary jest bardzo wygodny i płaski, często zawiera markery w kształcie „płetwy rekina”, natomiast akcja strun jest bardzo niska. To typowo sportowa gitara, która bardzo często jest wykorzystywana do technicznego grania, szczególnie metalu. W starszych egzemplarzach znajdziemy przetworniki Duncan Designed, w nowszych egzemplarzach z kolei są to przetworniki Seymour Duncan. W niektórych modelach znajdowały się specjalne układy elektroniczne – Firestorm, Sustainac (DK2FS, DK2S). Najsłabszą stroną gitary jest mostek FR, który po latach grania „wyrabia się” i trudno utrzymać strój przy aktywnym „wajchowaniu”. Gitara jest warta polecenia dla każdego, kto lubi taką stylistykę i chce mieć porządny instrument na lata.

Ogólna ocena: Jackson DK-2 to świetna wyścigowa gitara, która jest perfekcyjnie wykonana i brzmi bardzo dobrze. Gitara nie traci znacząco na wartości i cieszy się powodzeniem na rynku wtórnym.

Granica opłacalności zakupu gitary używanej Jackson DK2: 1500-1700 zł

Więcej na www.ocenygitar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.