Jak uruchomić Kali Linux na VirtualBOX?

Kali Linux jest systemem operacyjnym opartym o Linuxa, który zawiera przygotowane narzędzia do przeprowadzenia ataków oraz testów bezpieczeństwa systemów informatycznych. Poniższy artykuł opisuje w jaki sposób uruchomić Kali Linux na systemie wirtualizacji VirtualBOX.

W pierwszym kroku pobieramy i instalujemy system wirtualizacji VirtualBOX. W kolejnym kroku należy pobrać system Kali Linux z lokalizacji:

https://images.kali.org/virtual-images/kali-linux-2021.2-virtualbox-amd64.ova

W kolejnym kroku konfigurujemy maszynę wirtualną. Wybierz z menu „Plik”, a następnie „Importuj urządzenie wirtualne…”. Pojawi się okno „Urządzenie do zaimportowania”. w polu „Plik” wskazujemy pobrane OVA z Kali Linux (kali-linux-2021.2-virtualbox-amd64.ova) i klikamy „Dalej”. Pojawi się okno „Ustawienie urządzenia”, gdzie klikamy opcję „Importuj”. Gdy pojawi się umowa licencyjna klikamy „Akceptuj”. Rozpocznie się import maszyny wirtualnej. Po zaimportowaniu maszyny zaznaczamy nazwę maszyny na liście z prawej strony VirtualBOX i klikamy „Ustawienia”. Klikamy Sieć i w opcji „Podłączona do” wybieramy „Mostkowana karta sieciowa (bridged)”, zamiast NAT. Klikamy OK, a następnie uruchamiamy maszynę wirtualną klikając Uruchom. Kali Linux zostanie uruchomiony.

Po uruchomieniu Kali Linux logujemy się na użytkownika „kali” i hasło „kali”. W celu uzyskania uprawnień użytkownika root, uruchamiamy Terminal i wpisujemy: sudo passwd root a następnie podajemy hasło dla użytkownika „kali”, a w dalszej kolejności tworzymy własne hasło dla użytkownika root.

Kamil Folga

1 thought on “Jak uruchomić Kali Linux na VirtualBOX?

  • W 100% mnie zaciekawił Twój artykuł. Chociaż jestem kompletnym laikiem w temacie, to mam nadzieję przeczytać więcej takich wpisów. Zabieram się do czytania i coś czuję, że się nie zawiodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.