Jak znaleźć zgubiony iPhone?

Utrata telefonu wiąże się nie tylko ze stratą finansową, ale może ułatwić nieuczciwemu znalazcy podszywanie się pod naszą tożsamość. Urządzenia iPhone można jednak spróbować odnaleźć.

Jak znaleźć iPhone?

Jak znaleźć IPHONE? Jednym ze sposobów jest użycie aplikacji Find My (Znajdź mnie), która umożliwia zlokalizowania zagubionego urządzenia, nawet gdy przejdzie w stan offline (wyłączenia). Jeżeli zgubimy nasze urządzenia Apple, możemy użyć aplikacji Find My na innym urządzeniu Mac, iPhone, iPod, korzystając z Apple IP będących w jednej grupie Family Sharing. Istnieje także możliwość skorzystania z usługi iCloud.com/find w celu zlokalizowania urządzenia z użyciem przeglądarki.

Aby użyć aplikacji Find My, należy ją uruchomić, następnie wybrać zakładkę urządzenia (Devices), a w dalszej kolejności kliknąć na zagubione urządzenie w celi zlokalizowania na mapie. Urządzenia muszą należeć do grup Family Sharing, aby zobaczyć lokalizację wszystkich urządzeń z grupy. Następnie należy wybrać opcję lokalizacji (Directions) w celu zlokalizowania urządzenia na mapie. Jeżeli na urządzeniu włączona została opcja Offline Findings, można zlokalizować urządzenie, nawet gdy nie jest podłączone do sieci WiFi lub sieci komórkowej. Jeżeli urządzenie znajduje się w pobliżu, można użyć opcji odtworzenia na nim dźwięku, aby ułatwić lokalizację.

Jeżeli nie widzisz urządzenia Apple, być może aplikacja Find My na urządzeniu nie została włączona. Jak znaleźć IPHONE w takiej sytuacji? Jeżeli urządzenie jest wyłączone, bateria wyładowała się lub minęły 24 godziny od wysłania ostatniej lokalizacji do Apple, możesz nie zobaczyć urządzenia. W takim przypadku warto oznaczyć urządzenie jako utracone. Ta opcja zablokuje telefon i wyświetli ekran blokady oraz własny komunikat np. z informacjami gdzie zwrócić znaleziony telefon. Od tej pory urządzenie będzie śledzone, a wszelkie opcje płatności telefonem zostaną zablokowane.

Jeżeli na urządzeniu nie jest włączona usługa Find My, nie można z jej użyciem zlokalizować telefonu. W takim przypadku należy zmienić dane do konta Apple ID, aby nikt nie uzyskał do nich dostępu. Należy pozmieniać hasła do wszystkich portali społecznościowych, poczty elektronicznej i innych usług, szczególnie bankowych. Jeżeli podejrzewamy kradzież, sprawę należy zgłosić do policji.

2 thoughts on “Jak znaleźć zgubiony iPhone?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.