Powitanie

…o sieciach komputerowych dla każdego

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym jest sieć komputerowa i jak działa? Na pozór wydaje się, że to bardzo skomplikowany twór. Wiedza na temat funkcjonowania i konfiguracji sieci do niedawna była zarezerwowana dla nielicznej garstki ludzi, ale wcale nie musi tak być.

Nie trzeba być informatykiem, aby z powodzeniem wykorzystywać sieć komputerową. Nie potrzeba także wybitnych zdolności, aby samodzielnie budować i nadzorować sieci. Wiele lat spędzonych na czytaniu dokumentacji i wdrożeniach, pozwoliły mi wypracować znaczący zakres wiedzy. Chciałbym się tą wiedzą podzielić. Postaram się wytłumaczyć w przejrzysty sposób, trudne zagadnienia IT. Przełożę zaawansowane terminy na język przystępny dla każdego.

Przyjąłem formę bloga, więc nie znajdziesz w tym miejscu przepisów typu „krok po kroku”, czy uporządkowanego kursu. Będą to raczej luźne wpisy o IT, sieciach, komputerach i zajawiskach w nich zachodzących – zawsze przeznaczone dla ludzi nie zajmujących się zawodowo sferą IT. Porady i wskazówki będą dotyczyły konfiguracji urządzeń sieciowych oraz komputerów. Znajdziesz tu także liczne materiały pomocnicze  oraz zrozumiałe tłumaczenia zaawansowanych technologii.

Mam nadzieję, że będziesz częstym gościem mojego bloga. Jeżeli będziesz potrzebował wskazówek, artykuły będą niejasne, itp. – nie wahaj się zapytać poprzez komentarz. Postaram się odpowiedzieć na każdy wpis.

Pozdrawiam,

Kamil Folga

…sieci komputerowe dla każdego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.