Ranking certyfikacji IT 2017

Global Knowledge opublikował ranking certyfikacji IT na 2017 rok. Z raportu wynika, że coraz większym powodzeniem cieszą się certyfikacje związane z bezpieczeństwem. Płace pracowników posiadających certyfikacje bezpieczeństwa były o bliko 17 tys. USD rocznie wyższe, niż przeciętne płace pracowników IT z innymi certyfikatami.

Na najwyższe zarobki mogą liczyć profesjonaliści IT posiadający certyfikat CRISC (Risk and Information Systems Control). Szacuje się, że obecnie jest blisko 20 tys. specjalistów, posiadających ten certyfikat. Dużym powodzeniem cieszą się certyfikacje związane z AWS (Amazon Web Services). Na liście znalazły się certyfikaty CompTIA A+, CompTIA Network+ oraz CompTIA+ Security. Jedyną certyfikację Cisco na liście okazała się Cisco CCNP – czyżby następował zmierzch wartości certyfikacji Cisco? Myślę, że specjaliści najwyższego poziomu CCIE nadal będą w cenie. Standardowo na liście znajdują się również certyfikacje Microsoft, VMWare, Citrix.

Ranking certyfikacji – źródło Global Knowledge

Wnioski są następujące – warto inwestować w certyfikacje związane z bezpieczeństwem. Jeżeli realizujemy certyfikacje sieciowe, warto uzupełnić temat wirtualizacją oraz podstawami programowania, co będzie szczególnie pomocne przy szybkim rozwoju technologii SDN (Software Defined Networks).

Pozdrawiam,

Kamil Folga

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.