Szczecinek Retro Games 2016 – czy było historycznie?

Szczecinek Retro Games można uznać za bardzo udaną imprezę. Organizatorzy zgromadzili naprawdę znaczącą ilość sprzętu. Dostępne były praktycznie wszytkie maszyny, które widziałem lub używałem w młodości. Były też takie komputery, o których tylko czytałem w magazynie Bajtek :)

Interesowały mnie komputery, z którymi w przeszłości miałem kontakt, konsole trochę mniej, a tych ostatnich było dużo. Na pierwszy rzut poszedł Atari 65 XE, na którym uruchomiona była gra River Raid. Wybrałem się rodzinnie na imprezę, a pierwszy kontakt moich dzieci z JoyStick`ami był dla nich niezłych szokiem. Przecież teraz wszystko jest dotykowe lub oparte o systemy Kinect. Zaskoczony byłem jednak faktem, że także dla nich – jak dla nas przed laty – im prostsza forma rozrywki, tym bardziej wciągająca. W holu kina z interesujących maszyn znajdowała się Amiga 600, na której pograliśmy w Addams Family. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudzały konsole Sega oraz prosta konsola V-TECH z grą Kubuś Puchatek.

retro1

Prawdziwym jednak rajem dla trochę starszych komputerowców, okazała się wizyta w pomieszczeniu na piętrze budynku kina. Znajdowały się tam komputery bliższe mojemu sercu :) Cały przekrój sprzętu typu Amiga, Amstrad, Commodore, pierwsze konsole Atari. Rewelacją była bardzo stara konsola z grą PONG, wyposażona w kontrolery umożliwiające sterowanie za pomocą „potencjometrów”. Nie wiecie co to PONG? Dwie rakietki, piłka odbijająca się od nich i licznik punktów. Niesamowita, ale bardzo prosta rozrywka, grafika sprowadzona do minimum, ale taka od której nie można się oderwać – potwierdziły to moje dzieci. Gdy wróciliśmy do domu PONG i River Raid znalazł się na tablecie :)

PONG :)

PONG :)

Czego brakowało? Komputera, który był moim pierwszym sprzętem – Atari XE Video Game System. Jeżeli będę miał możliwość, to za rok pokażę to „cudo” na tej imprezie :) Polecam wszystkim za rok i pozdrawiam organizatorów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.