Vintage V100

Vintage to gitary wymyślone przez Trevor`a Wilkonson`a, które zachowują wysoką jakość przy optymalnej cenie. Jednym z popularniejszych instrumentów z tej rodziny jest Vintage V100, stanowiący kopię gitar Les Paul.

Vintage V100 to dobra kopia Les Paul, dostępna w różnych wersjach kolorystycznych, nakładką na korpusie, wklejanym gryfie z 22 progami, mostkiem Tune-o-matic. Gitara jest wyposażona w osprzęt Wilkinson – klucze, przetworniki Humbucker (Wilkinson Double Coils), grafitowe siodełko. Kontrolę barwy możemy zrealizować przez 4 potencjometry odpowiadające za barwę i głośność. Gitara jest bardzo wygodna, wykonana starannie, ale drobne zastrzeżenia można mieć do trzymania stroju przez oryginalne klucze. Barwa przetworników jest stonowana, zdecydowanie przeznaczona do grania rocka/blues-rocka. Przy przesterowaniach High-Gain jest trochę gorzej, ale to raczej nie jest gitara do grania metalu. Instrumenty Vintage V100 to dobrze oceniane gitary wśród instrumentów używanych. Kupując w dobrej cenie gitarę używaną, ryzykujemy niewiele – nawet gdyby nie spodobała się nam, łatwo ją odsprzedać bez utraty wartości. Warto poszukać gitar z serii ICON, które są celowo postarzane w procesie produkcji i wyglądają naprawdę oryginalnie.

Ogólna ocena: Jeżeli szukasz gitary typu Les Paul, a budżet nie przekracza trzycyfrowej kwoty, zdecydowanie warto kupić Vintage V100. Gdyby wymienić klucze i przetworniki, będzie to w pełni profesjonalna gitara.

Granica opłacalności zakupu gitary używanej Vintage V100: 800-1000 zł

Więcej na www.ocenygitar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.